Selle aasta Kevadsaunaga on põrmustatud Tallinna-kandi hegemoonia - Enn leidis huvitava koha Manilaiul, Riida turismitalu. Enn tutvustas talu oma e-kirjas järgmiselt:

Riida turismitalu

asub Manija saarel. Saarele viib laev Munalaiu sadamast. Peale mahub korraga 12 inimest ja ühe otsa maksumus on 200 EEK. Seega 24 inimest sinna ja tagasi on 800 EEK. Laeva saame tellida siis kui vaja. Söögiga on nii, et supi ports on 40 EEK ja praad (näiteks lambapraad) 100 EEK. Võimalus on kokkuleppel tellida ka midagi muud. Saun on 250 EEK tund. Võimalus on teha saarel ekskursioon, käia meres ujumas, telkida kes soovib, magada öö lakas heintel, grillida õues jne. Ööbimise hinnad on internetis. Ööbimise kohtasid on palju ja eksootilisi.

Tänaseks on asi siis niikaugel, et paigas on ka üksikasjad:

saunapäev toimub 10. juulil, koguneme
Munalaiu sadamasse (vt. kaarte) kella üheks päeval.


Munalaiu sadamani on Tõstamaalt 15 km, Audrust 30, Pärnust 38. Tallinna poolt tulles pole vaja Pärnusse sõita, Nurmel tuleb ära keerata paremale, Audru/Lihula teele.

Kõik korraga esimesele reisile ei mahu, laev teeb kaks reisi. Autod saab jätta sadama kinnisele territooriumile. Tagasi saab kas sama päeva õhtul või/ja järgmisel päeval. Vastavalt meie soovidele! Saarel tuleb Manilaiu sadamast taluni kõndida jalgsi, umbes kaks ja pool kilomeetrit. Ilmselt on võimalik vajadusel kutsuda vastu ka Riida talu auto, Enn täpsustab veel seda küsimust.

Nagu ikka vajavad meie korraldajad tagasisidet - kes kui-mitmekesi tuleb! Saunanädala esmaspäevaks, võimalikult! Talus ruumi on, laev võib teha lisareise, kõik saunakaaslased on OAS poolt teretulnud! Tsiteeriksin (umbkaudu) siinkohal meie v-Tiitu: "Kui ma nüüd Manijal ära ei käi, jääbki mul seal selles elus käimata!!!"




Allolevad kaardid hõlbustavad ehk orienteeruda 'kaugel' Pärnumaal